UWAGA ! POSZUKIWANI ŚWIADKOWIE ZDARZENIA ZAISTNIAŁEGO NA CMENTARZU ŻOŁNIERZY RADZIECKICH W GLINNIE

POSZUKIWANI ŚWIADKOWIE ZDARZENIA ZAISTNIAŁEGO NA CMENTARZU ŻOŁNIERZY RADZIECKICH W GLINNIE

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu prowadzą postępowanie przygotowawcze w związku ze zdarzeniem zaistniałym  na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Glinnie k. Nowego Tomyśla. Jak wstępnie ustalono  w okresie od 23.03.2018 r. do 30.03.2018 r. n/n sprawca dokonał uszkodzeń  płyt nagrobkowych. Policja prowadzi czynności pod kątem art. 262 § 1 kodeksu karnego tj. znieważenie miejsca spoczynku zmarłego.

Biorąc pod uwagę powagę całej sytuacji Policja prosi o pomoc wszystkie osoby, które były świadkami powyższego zdarzenia bądź posiadają jakąkolwiek wiedzę na ten temat.

Świadków powyższego zdarzenia prosimy o kontakt pod numerem alarmowym 997. Można również zgłaszać się osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu przy ul. Piłsudskiego 37 przez całą dobę. Wszystkim świadkom zapewniamy anonimowość.

Dewastacja cmentarza żołnierzy Armii Czerwonej w Glinnie k. Nowego Tomyśla

Dewastacja cmentarza żołnierzy radzieckich koło Nowego Tomyśla. Uszkodzono kilka płyt nagrobnych.

Kilka płyt nagrobnych zostało uszkodzonych lub przemieszczonych na terenie cmentarza żołnierzy Armii Czerwonej w Glinnie k. Nowego Tomyśla (Wielkopolskie). Sprawę bada policja.


Uszkodzenie trzech płyt i naruszenie kilku innych zauważono w piątek. Oficer prasowy policji w Nowym Tomyślu sierż. szt. Joanna Jerzewska powiedziała w sobotę, że do dewastacji doszło najprawdopodobniej w ostatnim tygodniu. Podała, że w sprawie przesłuchani zostali świadkowie, zabezpieczone zostały ślady.

Biuro prasowe wojewody wielkopolskiego poinformowało w sobotę, że wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann jest „zaniepokojony informacjami na temat dewastacji płyt nagrobkowych na terenie cmentarza”.- informuje polsatnews.pl.

 

Więcej :

 polsatnews.pl/wiadomosc/2018-03-31/dewastacja-na-cmentarzu-zolnierzy-radzieckich-kolo-nowego-tomysla-uszkodzono-kilka-plyt-nagrobnych/

Zdjęcie: google.pl/maps
(Visited 1 030 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz