Uwaga! Poszukiwani sprawcy włamania do bankomatu

W nocy nieznani sprawcy włamali się do bankomatu w miejscowości Rakoniewice. Jak ustalono przestępcy doprowadzili do eksplozji bankomatu usytuowanego we wnętrzu głównego wejścia do jednego z marketów, a następnie ukradli znajdującą się w nim gotówkę. W wyniku działania sprawców oprócz ogromnych zniszczeń mienia nikt nie został ranny. Policjanci poszukują sprawców, którym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności


Z 17 na 18 marca br. ok. godz. 01:30 dyżurny grodziskiej jednostki Policji został powiadomiony przez dyspozytora WCPR numeru alarmowego 112 o wybuchu, do którego doszło w miejscowości Rakoniewice. Z relacji świadków wynikało, że eksplozja miała miejsce we wnętrzu budynku jednego z marketów przy ulicy Dadaczyńskiego. Policjanci skierowani na miejsce potwierdzili to zgłoszenie. Ustalili też, że do zdarzenia doszło w wyniku działania nieznanych sprawców, których celem było włamanie się i kradzież gotówki z umiejscowionego tam bankomatu. Sprawcy najprawdopodobniej poruszali się samochodem osobowym niewielkich gabarytów koloru ciemnego.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone.  Od wczesnych godzin rannych w prowadzonych działaniach uczestniczyli strażacy i policjanci. Na miejscu zdarzenia pojawili się  również policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którzy wspólnie razem przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca wybuchu. Zabezpieczono ślady mogące przyczynić się do dalszej identyfikacji sprawców, a równolegle przesłuchiwano osoby mogące mieć wiedzę na temat tego zdarzenia. Mundurowi sprawdzili też miejsca, w których funkcjonował monitoring.

W chwili obecnej trwają czynności, których celem jest ustalenie sprawców włamania. Grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.  

/grodzisk-wielkopolski.policja.gov.pl/

(Visited 2 162 times, 1 visits today)

Leave a Reply