Uwaga ! Kolejny wypadek na autostradzie A2 – jedź ostrożniej !

10 sierpnia br. wczesnym rankiem policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na 198,5 km autostrady w kierunku na Świecko. W ostatnim tygodniu to kolejne zdarzenie drogowe odnotowane na odcinku autostrady przechodzącym przez powiat średzki. Funkcjonariusze ponawiają apel o zachowanie maksimum ostrożności podczas jazdy.


Policjanci apelują o ostrożną jazdę, wsiadanie za kierownicę wypoczętym oraz robienie przerw podczas długi podróży. Dziś 10 sierpnia doszło do kolejnego wypadku na autostradzie. Przypomnimy, że w miniony poniedziałek na A2 przebiegającej przez powiat średzki doszło w niewielkiej odległości od siebie do 3 zdarzeń drogowy, w tym jedno było tragiczne w skutkach ponieważ kierowca tira zginął, a wszyscy członkowie czteroosobowej rodziny zostali ranni.

Dziś natomiast wczesnym rankiem około godziny 4.45 na 198,5 km autostrady w kierunku na Świecko służby ratownicze wzywane były do kolejnego drogowego zdarzenia. Jak ustalili funkcjonariusze ruchu drogowego, kierowca pojazdu m-ki mercedes sprinter zasnął w wyniku czego doszło do wywrócenia się busa.

Obywatel Ukrainy prowadzący pojazd był trzeźwy i nie odniósł obrażeń ciała, jednak trzech pasażerów nie miało już tyle szczęścia. Dwóch mężczyzn trafiło do szpitala we Wrześni, jeden do szpitala w Środzie Wlkp. Na czas prowadzenia niezbędnych czynności dotyczących wypadku, ruch na wskazanym odcinku odbywał się jednym pasem. Ruch na autostradzie przywrócono o godz. 9.20.(Visited 1 509 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz