Ursus stanął na dwóch kołach! Rolnik „najadł” się strachu. Bardzo nietypowa interwencja

Mnóstwo strachu „najadł” się rolnik, który za pomocą holu próbował wyrwać z pryzmy obornika drugi ciągnik rolniczy. Mężczyzna wyciągając pojazd rolniczy nagle podniósł przednie koła kierowanego przez siebie ursusa, co skutkowało także zaklinowaniem w kabinie pojazdu.


Do nietypowej interwencji doszło w dniu 27 września 2019 roku około godziny 16:30 w miejscowości Myślniew w gminie Kobyla Góra.

Patrol funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Kobylej Górze wykonując czynności służbowe zauważył na terenie jednego z gospodarstw podniesiony na około dwa metry ciągnik rolniczy marki ursus, a w zasadzie jego przednie zawieszenie. Tuż za pojazdem, w oborniku znajdował się drugi ciągnik rolniczy tak zwana „sześciesiątka” która z kolei była przewrócona na lewy bok. Funkcjonariusze widząc niecodzienne ustawienie pojazdów postanowili wejść na teren gospodastwa i sprawdzić, czy nie doszło do wypadku w pracy. Mundurowi chodząc po obejściu szukali właściciela posesji, jednakże oprócz zwierząt domowych nikogo nie zastali.
Sprawa wyjaśniła się, kiedy funkcjonariusze podeszli bliżej do pojazdu. W kabinie ursusa zauważyli przerażonego mężczyznę, który opowiedział mundurowym co się stało. Gospodarz wyjaśnił, że podczas wyciągania pojazdu rolniczego za pomocą liny przymocowanej do drugiego pojazdu zakopał się tylną osią, co doprowadziło do podniesienia przednich kół w kierowanym prezez niego traktorze. Na domiar tego w pojeździe zablokowały się drzwi, co uniemożliwiło wyjście z kabiny. Uwięziony w kabinie ciągnika 65-latek był tak przerażony całą sytuacją, że nie mógł nawet ruszać nogami. Policjanci szczęśliwie wyciągnęli na barkach 65-latka, który prócz „śmiertelnego” przerażenia nie odniósł żadnych obrażeń ciała.

Mężczyzna podziękował za pomoc, gdyż w jego ocenie znalazł się w sytuacji bez wyjścia. Dalsza akcja ratunkowa, tym razem pojazdów rolniczych, została przeprowadzona przez sąsiadów 65-latka.

autor: asp.szt. Mariusz Tomczak

Zobacz również …

(Visited 4 891 times, 5 visits today)

One thought on “Ursus stanął na dwóch kołach! Rolnik „najadł” się strachu. Bardzo nietypowa interwencja

  • 22 października, 2019 at 2:52 pm
    Permalink

    A wystarczyło linę zaszczepić za dolny zaczep lub za belke podnośnika i tak regulowac wysokość punktu zaczepienia. Pewnie wiek kierowcy zrobił swoje, a gdzie tu do podwyższonego wieku emerytalnego….
    Dobrze że obyło sie bez ofiar

    Reply

Dodaj komentarz