Uratowany łabędź

11 grudnia br. wągrowieccy strażacy zostali poinformowani o dwóch uwięzionych łabędziach przy miejskiej plaży w Wągrowcu.

Po przyjeździe straży pożarnej na miejsce zdarzenia okazało się, że jeden łabędź jest uwieziony w gałęziach drzewa, a drugi z ptaków został uwięziony pomiędzy siatką ogrodzeniową a budynkiem gospodarczym.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podjęciu skutecznej próby uwolnienia ptaków.

Po uwolnieniu oba ptaki odleciały o własnych siłach do naturalnego środowiska.

opracowanie: ogn. Piotr Kaczmarek, KP PSP w Wągrowcu
zdjęcia: JRG Wągrowiec

 

 

(Visited 114 times, 1 visits today)

Leave a Reply