Ulatniający się gaz w szkole

23 sierpnia br. ok. godziny 8:43 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu odebrał zgłoszenie wycieku gazu z instalacji propan-butan na terenie szkoły podstawowej w Mieścisku.


Po dojeździe straży pożarnej okazało się ,że doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej (propan-butan) zasilającej budynki szkoły podstawowej. Kierujący Działaniami Ratowniczymi ustalił w trakcie rozpoznania, że  pracownicy, przebywający w momencie powstania zagrożenia w szkole, opuścili budynek przed przyjazdem służba ratunkowych. Podziemne zbiorniki gazu oraz miejsce, w którym powstało rozszczelnienie znajdowały się ok. 15 metrów od budynku szkoły.  budynków szkoły.

W pierwszej kolejności działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyznaczeniu strefy bezpiecznej w promieniu 100 metrów. W dalszej fazie działań strażacy, przy pomocy czujnika wielogazowego, dokonali pomiaru zagrożonego terenu w celu wykluczenia niebezpiecznych stężeń gazu, a także zakręcili zawory główne na zbiornikach gazu.

opracowanie; mł. ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu
zdjęcia: st. str. Jakub Hoffmann,  KP PSP w Wągrowcu/kppsp-wagrowiec/

(Visited 63 times, 1 visits today)

Leave a Reply