Ukradli samochód i pojechali… nad jezioro

Grodziscy policjanci zatrzymali 34 i 19 latka, którzy w minionym tygodniu w godzinach rannych nabrali ochoty na przejażdżkę. Postanowili więc ukraść auto. Spacerując ulicami Grodziska Wielkopolskiego natknęli się na kolegę, który stał przy swoim zaparkowanym pojeździe. Po krótkiej rozmowie mężczyźni wsiedli do auta pod pretekstem jego przeparkowania. Po chwili z piskiem opon uciekli. Mimo podjętych starań przez właściciela nie udało się odzyskać pojazdu. Pomogli policjanci, którzy na terenie jeziora w Kuźnicy Zbąskiej doprowadzili do zatrzymania obu mężczyzn i odzyskania skradzionego pojazdu. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Z relacji poszkodowanego dowiadujemy się, że 22 sierpnia br. w godzinach rannych stał przy swoim samochodzie i rozmawiał z kolegą na jednym z parkingów w Grodzisku Wielkopolskim. W pewnym momencie podeszło do nich dwóch mężczyzn, którzy po krótkiej rozmowie wsiedli do zaparkowanego pojazdu i odjechali pod pretekstem jego przeparkowania. Mężczyźni nie reagowali na żadne prośby właściciela pojazdu i ostatecznie z piskiem opon uciekli w nieznanym kierunku.

O całej sytuacji zostali zawiadomieni grodziscy policjanci. Rozpoczęły się działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców tej kradzieży. W wyniku prowadzonych czynności funkcjonariusze doszli do prawdopodobnego miejsca przebywania obu mężczyzn. Na terenie jeziora w Kuźnicy Zbąskiej policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego podejrzanych o kradzież samochodu marki Nissan Micra. Skradziony pojazd wrócił do właściciela, natomiast 34 i 19 latek usłyszeli zarzut kradzieży pojazdu za co grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

grodzisk-wielkopolski.policja.gov.pl

(Visited 553 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz