UKRADLI PIĘĆ METRÓW SZEŚCIENNYCH SOSNY

Dzielnicowi zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież drzewa na terenie kompleksu leśnego w gminie Kraszewice. Sprawcy wycieli 5 metrów sześciennych sosny wartej co najmniej 1500 zł., którą załadowali do busa, a następnie próbowali wywieść z lasu. Podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.
W miniony wtorek (26.02.2019r.) po godzinie 18:00 dyżurny ostrzeszowskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie kompleksu leśnego w gminie Kraszewice najprawdopodobniej dochodzi do nielegalnej wycinki drzew, ponieważ wyraźnie słychać odgłosy piły motorowej.

Dyżurny we wskazane miejsce natychmiast skierował patrol dzielnicowych. Chwile później policjanci w kompleksie leśnym zatrzymali pojazd marki peugeot boxer, którego przestrzeń ładunkowa była wypełniona świeżo wyciętym drzewem. W busie przebywało trzech mężczyzn, którzy nie posiadali żadnej dokumentacji dotyczącej wyciętego drzewa. Mężczyźni przyznali się dzielnicowym, że drzewo wycieli nielegalnie.
Pokrzywdzony wskazał, że sprawcy wycieli co najmniej 5 metrów sześciennych sosny wyceniając starty na kwotę 1500 zł.

Mundurowi sprawców zatrzymali w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Podejrzani, to mężczyźni w wieku 25, 26 i 37 lat (wszyscy mieszkańcy gminy Czajków), którzy następnego dnia usłyszeli zarzuty dotyczące nielegalnego wyrębu drzewa z lasu. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.

ostrzeszow.policja.gov.pl

(Visited 643 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz