Ukradł broń myśliwską, biżuterię oraz sprzęt elektroniczny

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu mieszkańcowi gminy Czarnków. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież biżuterii, sprzętu elektronicznego oraz nielegalne posiadanie broni myśliwskiej. Wartość skradzionego mienia właściciel oszacował na kwotę 8500 złotych. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.


20 maja br. policjanci z czarnkowskiej komendy powiadomieni zostali o kradzieży w Kuźnicy Czarnkowskiej gm. Czarnków. Z uzyskanych informacji wynikało, że sprawca wykorzystał kilkudniową nieobecność właścicieli i przez niedomknięte okno balkonowe wszedł do ich domu. Jego łupem padła biżuteria, sprzęt elektroniczny oraz dubeltówka. Wartość skradzionych przedmiotów zgłaszający oszacował na kwotę 8500 złotych.

Kryminalni natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Sprawa była na tyle priorytetowa, gdyż w jego rękach nielegalnie znajdowała się broń i amunicja. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, poprzedzonego pracą operacyjną oraz własnymi ustaleniami policjanci wpadli na trop złodzieja. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec gminy Czarnków. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Piły, gdzie zamieszkiwał u swojej znajomej. Trafił do policyjnego aresztu. W toku dalszych czynności policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy, w tym broń i amunicję, którą zakopał w lesie.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(Visited 129 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz