UKRADŁ 20 KILOGRAMÓW WĘDLIN I WHISKY

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Kole zatrzymali 22-latka, który dokonywał kradzieży w kolskich sklepach. W jednym z nich ukradł wyroby mięsne za około 700 złotych,


a w kolejnym whisky warte niemal 400 złotych. Skradziony towar wiózł rowerem, będąc w stanie nietrzeźwości.

7 czerwca br. stróże prawa zostali powiadomieni o kradzieży sklepowej. Mężczyzna z jednego z kolskich marketów ukradł prawie 20 kg wędliny wartej około 700 złotych. Gdy policjanci przejrzeli zamontowany w sklepie monitoring, rozpoznali sprawcę bowiem był on już wcześniej notowany przez Policję za różne przestępstwa kryminalne. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. 22-letni mieszkaniec Koła został zatrzymany przez dzielnicowych na ulicy Toruńskiej, gdy jechał rowerem z torbą pełną kolejnych „zakupów”. Jak się okazało, w bagażu przewoził cztery butelki drogiego alkoholu, gdyż poprzedni łup zdążył już ukryć.

Szybko przyznał, że przewożoną whisky, również zabrał ze sklepu bez zapłaty. Potwierdziło to nagranie sklepowego monitoringu. Jakby tego było mało okazało się rowerzysta był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości 22-latek został ukarany wysokim mandatem, natomiast za kradzieże sklepowe odpowie przed sądem.

 

(Visited 147 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz