UDANA AKCJA NOWOTOMYSKI POLICJANTÓW – ZABEZPIECZONO PONAD 7 KG NARKOTYKÓW

W nocy z 27/28 lipca br. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego nowotomyskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami do walki z Przestępczością Narkotykową z KWP w Poznaniu zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podczas transakcji narkotykowej. Zabezpieczono ponad 7 kg narkotyków o wartości blisko ćwierć miliona złotych !
Do zatrzymania doszło w nocy z 27/28 lipca br. W wyniku kilkumiesięcznego rozpracowania operacyjnego funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu ustalili,


iż tej nocy na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Nowym Tomyślu ma dojść do przekazania sporej ilości narkotyków. Informację jakie udało im się ustalić, okazały się być trafne. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych na gorącym uczynku podczas transakcji narkotykowej. Jednym z nich był 39-letni mieszkaniec województwa opolskiego, a drugi 36-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla. W ciągu następnych dni doszło do zatrzymania kolejnych osób związanych z przestępczym procederem, które, m.in.: dokonywały zwiększenia ilości amfetaminy poprzez dodawanie kofeiny, brały udział w porcjowaniu narkotyków, rozkładania substancji w ustalone miejsca dla odbiorców i zbierania pieniędzy pozostawianych przez nabywców. Łącznie zabezpieczono ponad 7 kilogramów narkotyków w tym przeważającej ilości amfetaminy, a ich wartość to blisko ćwierć miliona złotych. Mniejszą część stanowiła marihuana, kokaina, haszysz, kryształki MDMA oraz tabletki ekstazy. Ponadto policjanci dokonali zabezpieczenia mienia w postaci czterech pojazdów oraz gotówki na łączną kwotę pond stu tysięcy złotych, na poczet przyszłych kar.

zworo mężczyzn usłyszało już zarzuty. Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu podjął decyzję o zastosowaniu wobec wszystkich zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Cała akcja została przeprowadzona wspólnie z Technikiem Kryminalistyki nowotomyskiej komendy, Funkcjonariuszami do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, a także z Funkcjonariuszem Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego wraz z psem do wykrywania substancji narkotycznych.

Jak mówią policjanci, sprawa na chwilę obecną jest bardzo rozwojowa. Nie wykluczone, iż w najbliższych dniach dojdzie do kolejnych zatrzymań osób, które miały nabywać i rozprowadzać na własną rękę środki odurzające i substancje psychotropowe.

(Visited 1 216 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz