Uciekał przed policjantami, „uzbierał” 85 punktów karnych

Kaliscy policjanci ścigali kierowcę dostawczego renault, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed funkcjonariuszami. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej 29-letniemu kierowcy grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.Dodatkowo odpowie również za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym, za które „uzbierał” 85 punktów karnych.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej w miejscowości Kokanin podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego renault master mężczyzny. Kierowca auta zignorował polecenia funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Kierowca renault kontynuując ucieczkę łamał przepisy ruchu drogowego m.in. wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, nie stosował się do sygnalizacji świetlnej oraz doprowadził do trzech kolizji drogowych, w tym jednej z policyjnym radiowozem. Aby zatrzymać nieprzewidywalnego mężczyznę do pościgu przystąpili kolejni policjanci. Po kilkudziesięciu kilometrach mężczyzna zatrzymał auto w pobliżu skrzyżowania ulic Łódzkiej i Sportowej w Kaliszu, ale wcale nie zamierzał się poddać – zaczął uciekać pieszo. Ostatecznie zbieg został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KMP w Kaliszu. Okazało się, że to 29-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym przez poznański sąd.

29-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności w związku z popełnionymi wykroczeniami w ruchu drogowym. Policjanci wyliczyli, że za wykroczenia, które popełnił, 29-latek mógłby dostać 85 punktów karnych oraz mandaty w łącznej wysokości 8,5 tys. złotych. Mógłby, ponieważ ostatecznie jego sprawą zajmie się sąd, który może wymierzyć karę w wysokości nawet 30 tys. złotych.

Policjanci zatrzymali też prawo jazdy pirata drogowego.

Anna Jaworska-Wojnicz/MŚ

(Visited 139 times, 1 visits today)

Leave a Reply