Trzecie miejsce na podium dla młodzieży z CKiW Pleszew  

Z brązowym medalem wróciła drużyna  Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie z Wojewódzkiej Spartakiady Sportów Obronnych Młodzieży OHP Dolnego Śląska, która odbyła się 30 maja we Wrocławiu. Rywalizacja między zawodnikami z 13 drużyn Hufców z całego kraju  była zacięta, a i zadania do wykonania nie należały do najłatwiejszych.


 Spartakiada sportów obronnych odbyła się na terenie Akademii Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Zawodnicy mieli do wykonania kilka zadań, m.in. rzut granatem  do celu, strzelanie z karabinka pneumatycznego, pokonanie w biegu patrolowym odległości 3 km, wykonanie zadań  logistycznych i medycznych w  ramach zaprezentowania umiejętności udzielania pierwszej  pomocy przedmedycznej.

 – Dodatkowym utrudnieniem był regulaminowy zakaz korzystania przez zawodników  z urządzeń GPS i telefonów komórkowych, które zapewne bardzo ułatwiałyby zadania. Ponadto opiekunowie drużyn nie mogli też podpowiadać swoim podopiecznym, bo to groziło dyskwalifikację drużyny. Jednak nie o to w tych zawodach chodziło. Organizatorom zależało na tym, aby młodzież potrafiła samodzielnie odnaleźć się w sytuacjach, w których mogą sprawdzić swoją sprawność fizyczną, orientację w terenie   i posiadaną wiedzę z zakresu sportów obronnych.- wyjaśnia Paweł Liskowski, wychowawca młodzieży z Centrum.

 Czteroosobowa drużyna Z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie  reprezentowana przez Kevina Wiktorowskiego, Aleksandra Zawisła, Kacpra Mikołajczaka  i Krzysztofa Czarneckiego świetnie poradziła sobie z zadaniami wyznaczonymi  przez organizatorów i na  podium  zajęła trzecie miejsce.

 – Jesteśmy bardzo dumni z sukcesów naszej pleszewskiej drużyny i gratulujemy tak świetnego rezultatu. Wynik zawodów pokazuje, że młodzież  z Centrum lubi uprawiać sport i dobrze sobie radzi w trudnych sytuacjach, w których wymagana jest odporność psychiczna i fizyczna. Ponadto chłopcy pokazali, że potrafią pracować w zespole i są zdyscyplinowani. – dodaje Krystian Piasecki, dyrektor Centrum. 

 Laureaci otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. A organizatorami Spartakiady  była Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP we Wrocławiu,  Akademia Wojsk Lądowych oraz ZR LOK we Wrocławiu.

(Visited 98 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz