Trzech mieszkańców Wielkopolski w plebiscycie „Serce dla Zwierząt” 2020

Ewa Zgrabczyńska dyrektor poznańskiego ZOO, Zbigniew Kowalewski prowadzący przytulisko dla psów w Krzykosach (gm. Kłodawa) i 10-letnia Magdalena Krupecka z Gałowa – to trójka z ośmiu nominowanych w tegorocznym plebiscycie „Serce dla Zwierząt”. Kto ostatecznie zostanie laureatem zaszczytnej nagrody i otrzyma statuetkę, zdecydują internauci w głosowaniu online. Głosować można do końca października br.

Plebiscyt „Serce dla Zwierząt”„Serce dla Zwierząt” to coroczny plebiscyt organizowany już od 2004 r. przez portal Psy.pl, którego celem jest wyróżnienie osób szczególnie zaangażowanych w prawa zwierząt i bezinteresowną pomoc naszym „braciom mniejszym”. Głosowanie odbywa się poprzez stronę internetową: http://www.sercedlazwierzat.pl/glosowanie-2020/

Tu także można zapoznać się z sylwetkami wszystkich kandydatów. Termin zakończenia głosowania mija 31 października, a laureata poznamy w listopadzie.
Wspaniała ósemka
„Serce dla Zwierząt” ma już swoją długą tradycję, w tym roku przypada XVII edycja tego plebiscytu. Z tej okazji nie mogło zabraknąć znanych i zaangażowanych w pomoc zwierzętom. Jedną z osób nominowanych jest Ewa Zgrabczyńska, dyrektorka poznańskiego ZOO, którą cała Polska poznała bliżej jako wybawicielkę „nieumarłych” tygrysów. To ona była jedną z tych osób, które włączyły się w dramatyczną akcję ratunkową pod koniec ub.r. Dzięki jej determinacji i zbiórce publicznej udało się zebrać 2 mln zł m.in. na stworzenie w środku lasu, części poznańskiego zoo, tygrysiarni z basenem także dla dwóch staruszków z haniebnego transportu: Gogha i Kana.

W gronie nominowanych do nagrody „Serce dla Zwierząt” z województwa wielkopolskiego znalazł się także pan Zbigniew Kowalewski, który prowadzi przytulisko „Krzykosiaki – Psy w potrzebie”. W placówce troskliwą opiekę znajdują porzucone, skrzywdzone, niechciane przez człowieka psy. Często są to zwierzęta chore czy też agresywne. W przytulisku „Krzykosiaki” dostają szansę na wyleczenie i socjalizację.

Warto zagłosować również na najmłodszą uczestniczkę tegorocznego plebiscytu, 10-letnią MagdalenęKrupecką z Gałowa (gm. Szamotuły), która udowadnia, że czułe serce dla zwierząt mają również dzieci. Dziewczynka widząc dorosłych obrzucających rannego bociana kamieniami, nie bacząc na swoje niebezpieczeństwo wzięła go na ręce i zaniosła do domu. Jak się okazało, taką postawą uratowała zwierzęciu życie, gdyż bocian miał złamane skrzydło, zranioną nogę i dziób. Wśród ocalonych przez Madzię zwierzaków są także jeż, królik czy gołąb.

W gronie ośmiu kandydatów w tegorocznej edycji plebiscytu są także nominowani spoza województwa. Zasługują na to, by ich poznać i na nich zagłosować:
 Jeżurkowo –to prawdopodobnie najmniejszy w Polsce ośrodek ratujący małe zwierzęta, prowadzony przez Małgorzatę i Oktawiana Szwedów w podwarszawskiej wsi Skierdy. Schronienie znajdują tu głównie jeże, a także wiewiórki, młode zające czy nietoperze.
 Judytowo – to miejsce, w którym niepełnosprawny znaczy wyjątkowy. Około 80 km od Warszawy, w Woli Wodzyńskiej, z inicjatywy Fundacji dla Szczeniąt Judyta, powstał azyl dla szczeniąt i psów niepełnosprawnych. Daje schronienie psom sparaliżowanym, po amputacji łap czy skomplikowanych neurologicznych i ortopedycznych operacjach, a także czworonogom obciążonym wadami wrodzonymi.
 Karolina Pilarczyk – szerzej znana jako Królowa Polskiego Driftu (technika jazdy pojazdem w kontrolowanym poślizgu), ambasadorka Fundacji AST ratującej teriery typu bull.W jej domu mieszkają dwa adoptowane amstafy: Borys i Tequila.Zaangażowana w adopcje zwierząt, miłośniczka czworonogów.
 Przemysław Łuczak – lekarz weterynarii z Gdańska, ekspert od zwierząt egzotycznych i futerkowych, osobowość internetowa. Prowadzi fanpage na Facebooku Egzoovet, gdzie edukuje społeczność w zakresie prawidłowej opieki nad zwierzętami oraz w odważny sposób piętnuje nieodpowiedzialność ich opiekunów.
 Pudelek.pl – jeden z największych w Polsce portali o gwiazdach, angażujący się w walkę o prawa zwierząt, a szczególnie psów. Dzięki zasięgom, jakie ma portal, skutecznie pomaga czworonogom, organizuje zbiórki pieniędzy czy, przy udziale celebrytów, promuje pozytywne postawy wobec zwierzaków.

(Visited 66 times, 1 visits today)

One thought on “Trzech mieszkańców Wielkopolski w plebiscycie „Serce dla Zwierząt” 2020

Dodaj komentarz