Tragiczny wypadek w Lipnicy! Nie żyje 33- letnia kobieta.

Policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło w Lipnicy. W wyniku zdarzenia, zmarła jedna osoba. Przyczyny będą ustalane w ramach prokuratorskiego śledztwa. Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze!Dzisiaj, około godzin 09.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Lipnicy.

Na miejscu okazało się, iż zderzyły się dwa pojazdy, którymi kierowały mieszkanki gminy Szamotuły. Policjanci wstępnie ustalili przebieg zdarzenia oraz przesłuchali jego świadków.  Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 58-latka, która kierowała samochodem osobowym marki Volvo, z niewyjaśnianych przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzyła się z 33-latką kierującą seicento.  

Niestety, kierująca seicento w wyniku zdarzenia zmarła. Kierująca volvo została przewieziona do szpitala, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy oraz przeprowadzili wstępne badanie stanu trzeźwości urządzeniem elektronicznym, z którego wynika, że 58-latak była trzeźwa. Ponadto kobiecie została pobrana krew do badań.

Na miejscu pracowali policjanci z szamotulskiego Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Kryminalnego, a także Technik Kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie. W zabezpieczeniu miejsca zdarzenia brała udział również Straż Pożarna.

Policjanci, pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca wypadku oraz pojazdów biorących w nim udział oraz sporządzili niezbędną dokumentację w celu zabezpieczenia materiałów dowodowych w sprawie.

Przyczyny oraz szczegółowe okoliczności będą wyjaśniane w ramach prokuratorskiego śledztwa.

Apelujemy do kierujących o szczególną rozwagę na drodze. W dużej mierze, to od nas samych zależy czy jadąc samochodem bezpiecznie dotrzemy do celu. Pamiętajmy, że kierując pojazdem, mamy w dużej mierze w rękach życie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Czasem warto zdjąć nogę z gazu i dojechać do celu kilka minut później, ale zrobić to bezpiecznie. Jeśli nie czujemy się na siłach aby kierować pojazdem (np. ze względu na zmęczenia) warto zatrzymać się i odpocząć chwilę nie ryzykując tym samym życia i zdrowia swojego i innych.

sierż. sztab. Ewelina Grabowa/.szamotuly.policja.gov.pl

(Visited 7 936 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz