Śmiertelny wypadek drogowy na trasie Pogorzela – Gumienice [AKTUALIZACJA]

06 maja 2023 roku o godzinie 22:43 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Pogorzela – Gumienice.

Do działań ratowniczych zadysponowane zostały zastępy JRG oraz OSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów ustalono, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe którymi podróżowali tylko kierowcy.Obydwaj uczestnicy zdarzenia byli nieprzytomni, jeden z nich znajdował się poza pojazdem, natomiast drugi był zakleszczony w pojeździe. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do osoby nieprzytomnej, a następnie ewakuowali ją na zewnątrz pojazdu. 19-latek odzyskał przytomność.

Równocześnie udzielano kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie znajdującej się poza pojazdem. Poszkodowani zostali przekazani przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Niestety lekarz stwierdził zgon 18-latka. Na miejsce zdarzenia obecny był Komendant Powiatowy PSP w Gostyniu oraz Oficer Operacyjny. W celu ustalenia okoliczności oraz przyczyny wypadku na miejsce zdarzenia przybył prokurator oraz grupa dochodzeniowo-śledcza policji.

Działania straży pożarnej polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej, wydobyciu osoby z pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy,  przeszukaniu pobliskiego terenu w celu upewnienia się, że w zdarzeniu nie brało udziału więcej osób oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych.

W działaniach udział brały: 4 zastępy JRG Gostyń (w tym Komendant Powiatowy PSP w Gostyniu oraz Oficer Operacyjny), 2 zastępy OSP Pogorzela, 3 radiowozy Policji, grupa dochodzeniowo-śledcza Policji, Prokurator, 2 pojazdy ZRM.

 

Tekst: kpt. Łukasz Hajduk

Zdjęcia: Jarosław Jędrkowiak (gostyn24.pl)

TRAGICZNY WYPADEK! Nie żyje 18-latek, 19-latek trafił do szpitala

Służby zgłoszenie o wypadku odebrały w sobotę przed godziną 23. Na trasie Pogorzela – Gumienice czołowo zderzyły się dwa pojazdy. Jak ustalił portal Gostyn24.pl, autami podróżowali 18 i 19-latek.


Po dojeździe na miejsce strażaków OSP Pogorzela okazało się, że samochody – Opel i Peugeot, są zmasakrowane, a jechało nimi, na pierwszy rzut oka dwóch kierowców” – mówi w rozmowie z lokalnym portalem asp. sztab. Marek Maśliński, dowódca KP PSP Gostyń.

Kierowcy uwięzieni byli w pojazdach. Po uwolnieniu 18-latek był reanimowany. Nie udało się go uratować. 19-latek z drugiego auta, po uwolnieniu był nieprzytomny, trafił do szpitala. „Nie mieliśmy informacji czy jechali sami, dlatego cały teren sprawdziliśmy, chodząc z kamerą termowizyjną, czy nie ma w pobliżu nikogo więcej. Nikogo nie znaleźliśmy” – dodaje dowódca KP PSP Gostyń. – informuje epoznan.pl 

(Visited 8 895 times, 1 visits today)

Leave a Reply