Tragiczny wypadek na NOWYM ŚWIECIE

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło na drodze powiatowej pomiędzy Lesznem, a Nową Wsią. Informacja o zdarzeniu wpłynęła do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie chwilę po godzinie 16:00 w piątek 19 marca 2021 roku.


Na miejsce zdarzenia zostały natychmiast skierowane zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lesznie oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu.

Pierwszy przybyły na miejsce zastęp zastał dwa samochody osobowe po zderzeniu czołowym znajdujące się na jednym pasie drogi w kierunku Leszna. W wyniku zdarzenia ucierpiały 4 osoby podróżujące samochodem osobowym marki Skoda Octawia (kobieta oraz trójka jej synów w wieku 11 miesięcy, 4 i 5 lat), natomiast kierowca samochodu marki Volkswagen Golf wyszedł z pojazdu o własnych siłach. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczyli teren działań oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wyniku wypadku. Niestety po ponad godzinnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej u niespełna rocznego dziecka lekarz stwierdził zgon. Na miejsce zdarzenia przybyły cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowały osoby poszkodowane do szpitali w Lesznie i Poznaniu. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez Policję pod nadzorem prokuratora, samochody zostały zabrane przez pomoc drogową, a resztki powypadkowe i płyny eksploatacyjne zostały usunięte z powierzchni jezdni.

Opracowanie: asp. Dominik Wels

Zdjęcia: Archiwum KM PSP w Lesznie

(Visited 2 790 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz