Tragiczny wypadek na DW178

W dniu 23 sierpnia 2021 r.  Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie otrzymało zgłoszenie, w ramach dysponowania z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zderzeniu samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym na trasie Czarnków-Kuźnica Czarnkowska.


Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, że w zdarzeniu poszkodowane zostały 3 osoby; jedna z nich została przygnieciona pojazdem do przydrożnego drzewa.

Do zdarzenia zadysponowano jednostki ochrony przeciwpożarowej z JRG Czarnków, OSP Gajewo oraz OSP Jędrzejewo. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano rozbity samochód osobowy marki Fiat oraz samochód ciężarowy marki MAN. Kierujący ciężarówką w wyniku zdarzenia najprawdopodobniej wypadł z pojazdu i został nim przygnieciony do przydrożnych drzew.  Całkowicie zablokowana była przejezdność drogi wojewódzkiej nr DW178.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie udzieleniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Niestety przybyły na miejsce lekarz zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon przygniecionego mężczyzny. Po wykonaniu wstępnych badań kierujący akcją medyczną zdecydował o konieczności hospitalizacji poszkodowanych z samochodu osobowego, których przewieziono do Szpitali Powiatowych w Czarnkowie i Trzciance.

Czynności wyjaśniające przyczynę zdarzenia prowadził Prokurator Rejonowy w asyście funkcjonariuszy Policji. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pomocy drogowej, przemieszczono rozbite pojazdy na jezdnię i uwolniono zwłoki mężczyzny. Po załadowaniu pojazdów na auto-lawety, usunięto z drogi wycieki płynów eksploatacyjnych i pozostałości powypadkowych.

W działaniach trwających ponad 4 godziny brało udział 21 strażaków Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej.

Opracowanie: asp.sztab. Jan Banachowicz
Zdjęcia: JRG Czarnków/kppsp-czarnkow/

(Visited 1 934 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz