Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 15

W środę 8 września 2021 roku na Drodze Krajowej nr 15 w miejscowości Orlinka doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Kierowca samochodu osobowego poniósł śmierć na miejscu.


Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 05:49.  Dyżurny stanowiska kierowania do zdarzenia skierował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, jeden zastęp z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski oraz jeden zastęp z jednostki OSP Wałków. Do zdarzenia udał się również oficer w dyspozycji komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie.

Na miejscu Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że rozbity samochód znajduje się poza jezdnią w polu. Kierowca bez funkcji życiowych znajduje się poza pojazdem.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, następnie przystąpili do wykonywania czynności zmierzających do przywrócenia funkcji życiowych. Na miejsce zdarzenia dotarł zespół ratownictwa medycznego. Ratownik Medyczny na podstawie przeprowadzonego badania podjął decyzję o odstąpieniu od dalszych czynności medycznych. Strażacy wraz z policjantami przeszukali dokładnie teren zdarzenia pod kątem dodatkowych osób, które mogłyby brać udział w zdarzeniu. Ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo. Do czasu zakończenia czynności dochodzeniowych policji pod nadzorem prokuratora strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia. Na tym działania zakończono i zastępy wróciły do miejsca stacjonowania.

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: dh Szymon Sikora/kppsp-krotoszyn/

(Visited 2 220 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz