Tragiczny wypadek na DK92. Nie żyje kierowca auta ciężarowego

W dniu 9.01.2021 roku o godz. 17:41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku samochodu ciężarowego na 109km drogi krajowej 92, brak informacji o osobach poszkodowanych.


Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z nowotomyskiej JRG oraz OSP Miedzichowo i OSP Bolewice. Po przybyciu pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy z naczepą znajdujący się częściowo na poboczu drogi oraz w lesie. Pojazd uderzył w drzewo, które złamało się i blokowało ruch na jezdni. Nieprzytomny kierowca znajdował się w szoferce bez parametrów życiowych. Samochód przewoził wełnę izolacyjną.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, zamknięciu ruchu w obu kierunkach na DK92, wydobyciu uwięzionego mężczyzny przy pomocy narzędzi hydraulicznych, ewakuacji poszkodowanego na desce z pojazdu. Poszkodowanemu ustabilizowano odcinek szyjny kręgosłupa, udrożniono drogi oddechowe przy pomocy żelowej maski krtaniowej i rozpoczęto resuscytację krążeniowo oddechową (w tym tlenoterapia czynna 100% tlenu) oraz podłączono defibrylator, który po kilkukrotnych analizach nie zalecał wstrząsu. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego wraz ze strażakami kontynuował resuscytację, dzięki czemu wróciły parametry życiowe mężczyzny. Poszkodowany został przetransportowany do karetki pogotowia, tam ponownie zatrzymały się jego funkcje życiowe, w związku z czym ponownie rozpoczęto RKO. Niestety pomimo wszelkich starań o godzinie 19:00 lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych Policji wprowadzono ruch wahadłowy, wycięto uszkodzone drzewo i zabezpieczono miejsce działań autopomocy drogowej.

Opracowanie: kpt. Damian Żukrowski
Zdjęcia: st. ogn. Tomasz Tomaszyk

(Visited 6 138 times, 1 visits today)

One thought on “Tragiczny wypadek na DK92. Nie żyje kierowca auta ciężarowego

  • 11 stycznia, 2021 at 9:17 am
    Permalink

    Lekki towar, gaz w podłodze..firanki z frędzlami.., telewizorek , herbatka w czasie jazdy..10 godzina pracy, oszczędzanie na autostradzie.. i taki jest skutek..! Po drodze zero prewencji ze strony państwowej policji..

    Reply

Dodaj komentarz