TRAGICZNY WYPADEK NA DK11! Nie żyją dwie osoby, mężczyzna i 3-letni chłopiec

W środę 8 marca br. roku kilkanaście minut po południu Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim otrzymało zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej DK11 w pobliżu w miejscowości Szczury.


Na miejsce zdarzenia zadysponowano pięć zastępów PSP oraz jeden zastęp OSP. Po przybyciu pierwszych zastępów stwierdzono zderzenie samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na prostym odcinku drogi. W momencie przybycia kierujący pojazdem ciężarowym znajdował się poza pojazdem. W wyniku zdarzenia trzy poszkodowane, nieprzytomne osoby znajdowały się we wraku pojazdu osobowego. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz, ze względu na mocno zniekształcone elementy karoserii, wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych przy użyciu sprzętu hydraulicznego.

Niestety przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon dwóch osób – mężczyzny oraz dziecka. Poszkodowana kobieta po przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego została zabrana do szpitala.

Dalsze działania polegały na odłączeniu przewodów akumulatorów w uszkodzonych pojazdach i po zakończeniu przeprowadzonych czynnościach przez policję, usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. Na czas prowadzenia działań droga krajowa była całkowicie zablokowana.

Tekst: kpt. CHMIELECKI Tomasz
Zdjęcia: st. kpt. ROSIK Marcin

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim

(Visited 3 238 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz