Tragiczny wypadek motocyklisty!

W dniu 13 kwietnia 2021 roku w godzinach popołudniowych Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie otrzymało zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem trzech pojazdów (2 samochody osobowe i motocykl) na trasie Drawsko-Pęckowo;


Do zdarzenia zadysponowano zastępy ochrony przeciwpożarowej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Drawska i Pęckowa.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu zastano uszkodzone 2 samochody osobowe i motorower, które znajdowały się na jezdni i w pasie drogowym. Przy motorowerze strażacy zlokalizowali mężczyznę, u którego stwierdzono zatrzymanie czynności życiowych. Resuscytację krążeniowo – oddechową prowadzili pozostali uczestnicy zdarzenia. Czynności ratownicze przejęli strażacy a następnie przybyli ratownicy medyczni i lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obrażenia jakich doznał kierujący motorowerem były tak rozległe, że niestety służbom ratowniczym nie udało się przywrócić czynności życiowych.

W trakcie prowadzenia działań droga powiatowa była nieprzejezdna, ale w celu udrożnienia ruchu strażacy zorganizowali objazd drogami gruntowymi.

Po zakończonych działaniach ratownicy uprzątnęli pozostałości powypadkowe z jedni i przywrócili ruch w obu kierunkach. W działaniach trwających prawie 4 godziny udział brało 24 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracowanie: mł. bryg. Łukasz Perz
Zdjęcia: st. asp. Sobczyński Paweł

(Visited 7 150 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz