Tragiczny wypadek drogowy

W dniu 31 maja 2021r. o godzinie 10:10 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o wypadku drogowym   w miejscowości Ochle gm. Koło. Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole, Ochotniczej Straży Pożarnej w Ochlach oraz Wrzącej Wielkiej.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy ustalili, że w zdarzeniu udział brał samochód osobowy, który wypadł z drogi ścinając słup energetyczny wraz z liniami, hydrant nadziemny oraz betonowy płot w konsekwencji dachował zatrzymując się na dachu poza jezdnią. Samochodem osobowym marki Peugeot podróżował kierowca, który został uwięziony w pojeździe.

Zadaniem ratowników było zabezpieczenie terenu prowadzonych działań, oraz wydobycie poszkodowanego z wraku pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz odłaczeniu dopływu prądu z akumulatora w pojeździe. Po wydobyciu kierującego pojazdem przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon mężczyzny.

Działania ratownicze trwały przez 1 godzinę i 22 minut. W akcji uczestniczyło 19 strażaków.

Opracowanie: kpt. Jakub Lipiński

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Kole/kppsp-kolo/

(Visited 25 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz