Tragiczny w skutkach wypadek na drodze relacji Śrem – Zaniemyśl! Nie żyje kierowca VW Passata

W piątek 13 grudnia br. , na drodze relacji Śrem – Zaniemyśl, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący VW Passatem wyprzedzając Fiata Punto zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka Peugeotem 207,


a następnie uderzył w fiata, którego wyprzedzał. Kierujący VW doznał obrażeń ciała i zmarł w szpitalu.

13 grudnia br., o godz. 07.20, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 432 relacji Śrem – Zaniemyśl.

Jak wstępnie ustalili policjanci, którzy pracowali na miejscu wypadku, kierujący samochodem osobowym marki VW Passat, 48-letni mieszkaniec Lubonia, na prostym odcinku drogi, jadąc z kierunku Śremu w stronę Zaniemyśla i wyprzedzając Fiata Punto, zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka Peugeotem 207, a następnie uderzył w fiata, którego wyprzedzał.

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierujący VW, który trafił do szpitala, gdzie zmarł. Na polecenie prokuratora zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu.

Kierująca peugeotem, 23-letnia mieszkanka gminy Śrem, doznała drobnych obrażeń i po udzieleniu jej pomocy medycznej została zwolniona do miejsca zamieszkania. Kobieta była trzeźwa.

Kierująca Fiatem Punto, 26-letnia mieszkanka Śremu, nie doznała obrażeń ciała i również była trzeźwa.

VW Passat i Peugeot 207 zostały zabezpieczone do dalszych oględzin przez pomoc drogową.

Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

Trwa gorączka świątecznych zakupów. Jesteśmy zabiegani i zajęci przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia. W tym zgiełku dnia codziennego nie zapominajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i zdrowym rozsądku na drodze. Policjanci apelują o:

– stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie;

– odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego;

– wysoką kulturę jazdy i wzajemny szacunek.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Dariusz Patalas, Maciej Kaniewski /

Zobacz również …

(Visited 1 457 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz