Tragiczny w skutkach wypadek na drodze relacji Śrem – Kórnik

W sobotę, na drodze relacji Śrem – Kórnik, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem golfem na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie zjechał z nasypu i rolując pojazdem uderzył w betonową podporę słupa energetycznego. W wyniku zdarzenia kierujący samochodem poniósł śmierć na miejscu.


15 sierpnia br., około godz. 08.00, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 434 relacji Śrem – Kórnik.

Jak wstępnie ustalili policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Golf, 35-letni mieszkaniec gminy Lisków w powiecie kaliskim, jadąc z kierunku miejscowości Śrem w stronę Kórnika, na łuku drogi przed skrzyżowaniem z miejscowością Kawcze nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie zjechał z nasypu i rolując pojazdem uderzył w betonową podporę słupa energetycznego.

W wyniku zdarzenia kierujący samochodem, 35-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego, doznał obrażeń ciała i poniósł śmierć na miejscu. Na polecenie prokuratora zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu.

Samochód marki Volkswagen Golf z całkowitą deformacją nadwozia został zabezpieczony do dalszych oględzin przez pomoc drogową.

Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

Trwa sierpniowy weekendu. Policjanci apelują o:

– rozwagę podczas jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości;

– odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego;

– wysoką kulturę jazdy i wzajemny szacunek.

/ Tekst: Piotr Grzelczyk, foto: Agnieszka Gans /srem.policja.gov.pl/

(Visited 686 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz