Tragiczny poniedziałek na drodze ! Nie żyje 79-latek. 19-latek trafił do szpitala.

79-letni mieszkaniec gminy Jarocin zginął w zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze powiatowej z Jarocina do Noskowa. Drugi uczestnik, 19-letni mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło o godz. 9.15 na drodze powiatowej prowadzącej z Jarocina do Noskowa, na skrzyżowaniu z drogą Roszków – Jarocin. 79-letni mieszkaniec gminy Jarocin, kierując samochodem marki Volkswagen Golf, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu od strony Jarocina samochodowi osobowemu marki Seat Ibiza, doprowadzając do zderzenia się obu tych pojazdów.

W wyniku zderzenia śmierć poniósł kierowca volkswagena, 79-letni mężczyzna. Kierujący seatem, 19-latek z gminy Jarocin, został przewieziony do szpitala w Jarocinie.

Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin, policjanci wyznaczyli na ten czas objazdy przez Siedlemin.

Niemal codziennie na wielkopolskich drogach dochodzi do tragicznych wypadków. Ofiarami są zarówno podróżujący samochodami jak i niechronieni uczestnicy ruchu drogowego czyli piesi i rowerzyści. Jedną z przyczyn powodujących, że dochodzi do tak tragicznych wypadków, jest brak koncentracji. Kierowcy zapominają, że jadąc należy obserwować nie tylko to, co jest na wprost, przed samochodem, ale także przedpole jazdy, to co się dzieje na poboczu czy chodniku, w pobliżu skrzyżowania oraz za nami. Jest to szczególnie ważne po zmroku, gdy widoczność jest dużo mniejsza a samochody jadące z przeciwnego kierunku oślepiają nas. Szczególną ostrożność powinni zachować także piesi, którzy często wchodzą na przejścia tuż przed nadjeżdżającym pojazdem czy przechodzą przez jezdnie w miejscu niedozwolonym, często wyłaniając się zza innego stojącego samochodu, nie dając kierowcom szans na reakcje i bezpieczne zatrzymanie się.

„Zdążę przejechać”, „mi się to nie przydarzy” – to tylko slogany a życie przynosi inne rozwiązania – niestety często są nimi ludzkie tragedie. Czasami warto poczekać, zatrzymać się, odpocząć. Życie mamy tylko jedno i jest ono bezcenne. Czasami 5 minut to wiele kolejnych lat życia naszego czy innych osób.

(Visited 2 450 times, 1 visits today)

Leave a Reply