Tragiczne zderzenie auta osobowego z pociągiem [AKTUALIZACA]

Pociąg osobowy relacji Bielsko-Biała – Słupsk uderzył w samochód osobowy, na przejeździe kolejowym w Milczu.

Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG w Chodzieży,  OSP Milcz oraz OSP Stróżewo.

Strażacy zastali samochód osobowy, mocno zdeformowany od strony dachu na słupie betonowym od trakcji kolejowej, w odległości około 20 metrów od przejazdu kolejowego. W środku znajduje się kierowca bez oznak życia. 300 metrów dalej, w stronę Piły, stał skład pociągu osobowego. Pociągiem podróżowało 40 osób, którym nic się nie stało.

Za pomocą narzędzi hydraulicznych przystąpiono do uwalniania osoby z samochodu. Odcięto dach oraz wykonano dostęp od strony pasażera, a następnie ewakuowano kierowcę poza pojazd. U mężczyzny nie stwierdzono oddechu oraz tętna. Przystąpiono do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia pogotowia ratunkowego, załoga karetki przejęła czynności medyczne, a strażacy wspomagali ich działania. Wyznaczono i zabezpieczono lądowisko dla nadlatującego śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował na polanie obok miejsca bezpośrednich działań.

Na miejsce zdarzenia przybili policjanci, prokurator oraz służby z PKP.

Ruch na drodze był całkowicie wstrzymany.  Osoba poszkodowana została odwieziona karetką do szpitala. Podróżującym pociągiem zorganizowano komunikację zastępczą.

Akcja trwała 3 godziny.

Opracowanie i zdjęcia: asp. Bartłomiej Braszak.

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym! Nie żyje 35-letni mężczyzna 

Wczoraj po południu samochód osobowy zderzył się z pociągiem. Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym w Milczu. Wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności zdarzenia zajmą się teraz śledczy. Policja apeluje o rozwagę i rozsądek za kierownicą.


Było po godzinie 14.00, kiedy dyżurny chodzieskiej Policji otrzymał informację o zderzeniu pojazdu z pociągiem. Na miejsce natychmiast skierowano patrole Policji. Jak ustalono, kierujący osobową dacią, z nieustalonych dotąd przyczyn wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg osobowy relacji Bielsko-Biała-Ustka.

W wyniku zderzenia nikt z blisko 50 osób podróżujących koleją nie ucierpiał. Na miejsce ściągnięto Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Kierujący samochodem 35-letni mężczyzna, decyzją służb medycznych został przewieziony karetką do szpitala w Pile. Niestety, obrażenia jakich doznał, były na tyle poważne, że nie zdołano go uratować. Mężczyzna zmarł.

Przez kilka godzin na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowały służby, które zabezpieczały dowody w sprawie. Ostatecznie okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Chodzieży.

Przejazd, na którym doszło do zdarzenia ma odpowiednie oznakowanie, w tym sygnalizację świetlną i dźwiękową.

Apelujemy do kierowców o ostrożność podczas przejeżdżania przez przejazdy kolejowe, bowiem każdy z nich może być tym ostatnim, jeśli nie będziemy czujni i ostrożni. Pamiętajmy, że pośpiech zawsze jest złym doradcą.

(Visited 30 634 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz