Tragiczne zderzenie auta osobowego z kombajnem

W nocy, ok. godz. 23.45, 10 listopada doszło do śmiertelnego wypadku na drodze Panienka – Chwałkowo Kościelne. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Opel Vectra 39-letni obywatel Gruzji mieszkający na terenie powiatu średzkiego, jadąc w kierunku Panienki zjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się jadącym z przeciwnego kierunku kombajnem marki Case.


W wyniku poniesionych obrażeń śmierć poniósł kierowca Opla.
Do zdarzenia doszło poza obszarem zabudowanym, a kierowca samochodu posiadał dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 49-letni kierowca kombajnu, mieszkaniec powiatu śremskiego był trzeźwy. Policjanci z Jarocina, pod nadzorem prokuratury, będą wyjaśniać dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.
Podczas wykonywania czynności związanych z tym zdarzeniem policjanci zatrzymali innego mężczyznę, 31-letniego mieszkańca gminy Jarocin, który przyjechał na miejsce zdarzenia jako kierowca innego samochodu będąc w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał on w sobie ponad 1,2 promila alkoholu.
 

Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie

Statyczne - zobacz na Ceneo

(Visited 5 100 times, 1 visits today)

Leave a Reply