TRAGEDIA NA TORACH! Nie żyje młody mężczyzna

Policjanci z trzcianeckiego komisariatu pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym pomiędzy Wrzącą, a Łomnicą. Kierujący busem, 25-letni mieszkaniec powiatu pilskiego zginął na miejscu.


Do wypadku doszło w czwartek około godziny 15:12 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na trasie Wrząca – Łomnica, między stacjami Stobno – Biała Pilska. Ze wstępnych ustaleń będących na miejscu mundurowy wynika, że kierujący Fiatem Ducato, 25-letni mieszkaniec powiatu pilskiego wjechał pod nadjeżdżający pociąg osobowy relacji Chojnice – Krzyż Wlkp.

W wyniku zderzenia kierowca busa poniósł śmierć na miejscu, pasażerowie pociągu nie odnieśli żadnych obrażeń. Kierujący pociągiem maszynista był trzeźwy. Decyzją prokuratora ciało 25-latka zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Przez kilka godzin ruch pociągów w obu kierunkach był wstrzymany.

W ciągu najbliższych kilku dni policjanci wspólnie z prokuraturą będą analizować zebrany na miejscu zdarzeń materiał dowodowy, jak również przeprowadzać niezbędne czynności procesowe w celu wyjaśnienia okoliczności i przyczyn tej tragedii.

Karolina Górzna-Kustra

(Visited 1 210 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz