Tolerancyjny T-shirt przygotowany przez Urząd Miasta Poznań

Poznański Urząd Miasta przygotował koszulki, które mają promować otwartość i tolerancję. – Sto sztuk trafiło do rąk poznaniaków. Chcemy przekonać się jakie wywołają reakcje wśród mieszkańców.


Jeśli dobrze się przyjmą, to trafią do produkcji i będą dostępne dla wszystkich – mów Andrzej Białas, dyrektor Gabinetu Prezydenta.

Napis na koszulce brzmi „Wolne miasto Poznań”. W litery wpleciono symbole światowych religii i ruchów społecznych, w tym środowisk LGBT, ekologów, osób niepełnosprawnych oraz rowerzystów. Przesłaniem tego projektu jest promowanie tolerancji i otwartości na środowiska, które na równych prawach mieszkają w Poznaniu.

– Wykonaliśmy wersję próbną i rozdaliśmy różnym osobom w oczekiwaniu na komentarze. Już teraz przeszły one wszelkie oczekiwania. Bardzo cieszy taka reakcja, oznacza że projekt jest trafiony. Będziemy informować o możliwości nabywania lub otrzymania takich koszulek. Proszę o trochę cierpliwości – podkreśla dyrektor Andrzej Białas.

Dodaje również, że jeśli T-shirt „Wolne miasto Poznań” stanie się oficjalnie miejskim gadżetem, to najprawdopodobniej będzie dostępny w punktach Centrum Informacji Miejskiej.

Hubert Bugajny/biuro prasowe/poznan.pl


(Visited 204 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz