To już 11. edycja JBL Triathlon Sieraków – jakie rekordy padały w Krainie 100 Jezior?

Wszyscy pasjonaci sportu już nie mogą się doczekać ostatniego majowego weekendu w Sierakowie. Oficjalnie rozpocznie się wtedy tegoroczny cykl triathlonowy imprez CIECH Tri Tour. Inauguracja serii zawodów będzie wyjątkowa, a to wszystko za sprawą szczególnego wydarzenia – 11. edycji słynnego triathlonu w Sierakowie.


Sportowcy z całej Polski uwielbiają sierakowską trasę i niezwykłą atmosferę zawodów. Największa rywalizacja zawsze odbywa się na długim dystansie liczącym prawie 113 kilometrów. Jakie rekordy dotychczas tutaj padały?

Zwyciężanie uzależnia

Smak wygranej musi być niesamowity, skoro wielu mistrzów z Sierakowa wracało do Wielkopolski, by ponownie walczyć o miano najlepszego. Aż trzech triathlonistów dwukrotnie stawało na 1. miejscu podium na najdłuższym dystansie – Tomasz Gagola, który zwyciężył w dwóch pierwszych edycjach, Kacper Adam, który triumfował 2 lata z rzędu od razu po Gagole oraz Ewa Bugdoł, mistrzyni 1. i 5. edycji JBL Triathlon Sieraków. Jednak sportowcem, który najczęściej wygrywał w Sierakowie jest Bartosz Banach. Gdańszczanin przez trzy imprezy z rzędu nie dawał się dogonić rywalom w latach 2017-2019.

Jakie są rekordy sierakowskiego triathlonu?

Najlepszy wynik na dystansie długim wśród kobiet osiągnęła w 2019 r. Małgorzata Otworowska, która pokonała trasę w 4:20:16. W kategorii mężczyzn jak dotychczas najlepszy wynik w historii wynoszący 3:57:40 należał nieprzerwanie od 2015 r. do Kacpra Adama. Częstochowianina jednak w zeszłym roku zdetronizował Miłosz Sowiński z Wrocławia, który ukończył bieg z wynikiem lepszym o ponad 2 minuty. Pokonanie całej trasy zajęło mu bowiem 3:55:03. Poprzeczka jest więc zawieszona wysoko, jednak jak pokazuje powyższy przykład – nawet niezmienne od kilku lat rekordy da się pobić.

– Atmosfera na naszych imprezach jest niesamowita i to dzięki wam – uczestnikom. Co roku spotykamy tu znajome twarze. Można poczuć się jak w jednej wielkiej rodzinie z zamiłowaniem do sportu, i to jest najważniejsze! Młodzi adepci także będą mogli spróbować swoich sił. Tradycyjnie przy współpracy z Fundacją Pho3nix organizujemy zawody dla dzieci w duathlonie oraz w biegach. Zadbamy również razem o specjalną strefę dla najmłodszych Pho3nix Kids Zone, gdzie pociechy rodziców, będą mogły spędzić wolny czas na zabawie. Naprawdę będzie się działo! – Mówi Wojciech Kruczyński, organizator zawodów triathlonowych z cyklu CIECH Tri Tour.

Strefa dla dzieciaków to tylko jedna z atrakcji całego wydarzenia. Strefa gastronomiczna z food truck”ami  zadba o brzuchy uczestników i kibiców, aby nikt nie wrócił do domu głodny. Również w tym roku do dyspozycji będzie także stoisko firmy EXPO. Każdy będzie mógł zakupić nowy sprzęt sportowy, zaktualizować swoje wyposażenie, lub – jeśli dopiero zaczyna swoją przygodę z triathlonem – poradzić się u specjalistów i dobrać odpowiedni dla siebie sprzęt na początek!

JBL Triathlon Sieraków wraz z JBL Triathlon Poznań tworzą cykl CIECH Tri Tour. Więcej informacji na stronie internetowej www.tritour.com.pl

(Visited 72 times, 1 visits today)

Leave a Reply