TEDxPoznań zaprasza na konferencję “Do we really have to?”!

Już 30 czerwca w Auli Artis (Collegium da Vinci) odbędzie się główna konferencja TEDxPoznań 2018, w tym roku odbywająca się pod hasłem “Do we really have to?”.

Hasło przewodnie głównej konferencji TEDxPoznań wynika z przekory i chęci rozprawienia się z różnymi przekonaniami dotyczącymi tego,


co “powinniśmy”, co “wypada”… I to w bardzo różnych dziedzinach! Organizatorzy chcą poszerzać perspektywy, podważać status quo i nienaruszalne “prawdy absolutne”.

Prelegenci tegorocznej głównej konferencji zadadzą sobie i publiczności szereg niełatwych pytań dotyczących stylu życia, przyszłości nauki czy rozwoju społeczeństwa. Czy musimy żyć tak, jak chcą inni? Czy musimy bać się starości lub zmian zachodzących w rolach płciowych? Czy naprawdę musimy odnieść sukces? Czy w dobie robotyzacji musimy pracować tak ciężko, jak dotychczas? Czy musimy bezwolnie poddawać się presji bycia doskonałymi?

Wśród prelegentów TEDxPoznań pojawią się m.in. Helena Norowicz – najstarsza polska modelka, gwiazda kampani reklamowych wielu marek modowych, która opowie o tym, czy naprawdę należy bać się starzenia, Katerina Kamprani – grecka artystka, autorka kontrowersyjnej kolekcji The Uncomfortable czy Rafał Ferber – twórca jednego z najpopularniejszych polskich satyrycznych fanpage’y: Mordoru na Domaniewskiej. Kolejni prelegenci ogłoszeni zostaną wkrótce.

Ruszyła już sprzedaż biletów, których pierwsza pula kosztuje 59 zł.

TEDxPoznań łączy idee edukacyjne z biznesem i działa dzięki wsparciu Mecenasa, firmy GSK oraz Partnerów strategicznych: Samsung, City Park i Dom Wydawniczy REBIS.

Wydarzenia organizowane przez TEDxPoznań to lokalne eventy na licencji amerykańskiej fundacji TED. W setkach miast na świecie fani tego formatu organizują lokalne eventy, podczas których wspólnie oglądają TED Talks oraz zapraszają prelegentów, by szerzyć innowacyjne idee w popularnonaukowej formie. TEDx jest organizacją non-profit. TEDxPoznań działa już od 2010 roku, organizując ok. 3-4 wydarzenia rocznie.

 

(Visited 122 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz