TATRA Z PROBLEMAMI – Takie auto nie miało prawa poruszać się po drogach

Takie auto nie miało prawa poruszać się po drogach. A jednak ktoś zdecydował, że zdezelowaną tatrę bez badań technicznych prowadził kierowca bez badań lekarskich, który również nie rejestrował czasu prowadzenia pojazdu.


Bliższe sprawdzenie ciężarówki ujawniło poważne niezgodności stanu technicznego z wymaganiami: starte bieżniki opon, zmurszałe i popękane opony na bokach, nieszczelność układu hamulcowego, wycieki płynów eksploatacyjnych oraz uszkodzenia reflektorów, to był tylko początek. Ważność badań technicznych tej tatry upłynęła aż siedem lat temu, bo w 2011 roku! Pojazd nie był też wyposażony w tachograf i kierowca nie rejestrował swojego czasu pracy. Nie miał także aktualnych badań lekarskich, psychologicznych, a ważność ukończonego przez niego kursu upłynęła w październiku 2017 roku. Za stwierdzone naruszenia kierowca został ukarany mandatami, a wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem w firmie, do której należała tatra, wszczęte zostało postępowanie administracyjne zagrożone karą nawet 17`500 złotych.

Zatrzymania pojazdu dokonali w centrum Trzcianki inspektorzy z pilskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu. Ich uwagę na początku zwrócił tylko niezabezpieczony na skrzyni ładunkowej gruz.

(Visited 1 330 times, 1 visits today)

One thought on “TATRA Z PROBLEMAMI – Takie auto nie miało prawa poruszać się po drogach

  • 10 października, 2018 at 10:57 am
    Permalink

    Jak można było nakładać karę na takiego klasyka :)? Nie dość że nie powinni go zatrzymywać to jeszcze do miejsca docelowego powinien dojechać w eskorcie ITD za zasługi ciężkiej pracy w swoim żywocie 🙂

    Reply

Dodaj komentarz