TAKIE TARCZE NIE ZAHAMUJĄ! Kolejny ciągnik zatrzymany przez WITD.

Kolejny ciągnik zatrzymany przez wielkopolską Inspekcję Transportu Drogowego z tarczami hamulcowymi, których właściwie nie było, tak strawiła je rdza. Cienkie tarcze nie byłyby już w stanie bezpiecznie zatrzymywać pojazdu.


Podczas kontroli stanu technicznego ciężarowego dafa, inspektorzy z Konina stwierdzili, że tarcze hamulcowe koła lewego i prawego pierwszej osi nienapędowej ciągnika samochodowego były w znacznym stopniu popękane i przerdzewiałe na całych ich powierzchniach.

Kierowca wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Polski do Estonii oraz Łotwy na rzecz przedsiębiorstwa z siedzibą na Litwie. Podczas kontroli 12 czerwca w Dąbrowicach na drodze krajowej numer 92 w kierunku na Warszawę, inspektorzy ustalili, że przedsiębiorstwo transportowe nie utrzymało pojazdu w stanie zapewniającym bezpieczeństwo i w stanie zdatności do ruchu drogowego. Dalsza jazda z wykrytą usterką techniczną mogła spowodować poważną awarię i blokadę kół. Kierowca zasygnalizował inspektorom, że wielokrotnie zgłaszał przedsiębiorcy problem ze zużytymi tarczami hamulcowymi, jednak za każdym razem w odpowiedzi uzyskiwał informację o kontynuowaniu przewozów drogowych.

WITD w Poznaniu 

(Visited 308 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz