Tagerzy w rękach Policji

O skuteczności systemu monitoringu miejskiego w Poznaniu przekonali się wandale bazgrzący swoje tagi na skrzyniach energetycznych i elewacjach budynków w rejonie ul. Fredry i Mielżyńskiego. Dzięki spostrzegawczości pracownika straży miejskiej zatrzymani tagerzy odpowiedzą także za niszczenie donic przy ul. Wrocławskiej.


Pod koniec października, ok. godz. 23, operator monitoringu miejskiego zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn, którzy idąc ul. Mielżyńskiego / Fredry malowali tagi. W każdym miejscu scenariusz był podobny – jeden używając markera malował charakterystyczny znak graficzny, a drugi pilnował i fotografował wyczyny kolegi. I tak zadowoleni z siebie mężczyźni niszczyli skrzynie energetyczne, elewację kościoła i podcieni przy ul. Fredry.

Operator niezwłocznie poinformował dyżurnego Policji, a ten we wskazane miejsce wysłał patrol. Kilkanaście minut później tagerzy zostali zatrzymani. Jednak okazało się, że dla tych mężczyzn był to dopiero początek kłopotów. Inny z operatorów, przeglądając zapis z przeprowadzonej skutecznej interwencji, skojarzył nie tylko wygląd zewnętrzny mężczyzn, ale również charakterystyczne, indywidualne dla każdego tagera, znaki graficzne, jakie na przełomie sierpnia i września pojawiały się na donicach i elewacjach budynków przy ul. Wrocławskiej. W tamtym czasie nie udało się zebrać wystarczających materiałów przeciwko tagerom. Na te problemy wielokrotnie zwracali uwagę radni Rady Osiedla Stare Miasto oraz sami mieszkańcy tej ulicy.

Teraz, po konsultacji z policjantem prowadzącym sprawę, zebrane materiały z ul. Wrocławskiej zostały dołączone do sprawy z ul. Mielżyńskieg / Fredry.

10 miesięcy 2018 r. pracy operatorów monitoringu miejskiego to:

  • 8434 zaobserwowanych zdarzeń zakończonych skutecznymi interwencjami straży miejkiej i policji;
  • 4727 zaobserwowanych zdarzeń związanych było ze spożywaniem alkoholu lub skutkami, jakie wywołuje jego nadmierna ilość;
  • 345 osób zostało zatrzymanych przez Policję za czyny karalne, w tym 218 za posiadanie substancji odurzających;

/sm.poznan.pl
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


(Visited 365 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz