Szybka reakcja świadka pozwoliła zatrzymać sprawcę wybicia szyby wystawowej

Policjanci zatrzymali sprawcę wybicia szyby w oknie wystawowym sklepu sportowego. Kompletnie pijany 34-latek uderzał w nią kostką brukową, kiedy hałasem tłuczonego szkła zainteresował się pobliski mieszkaniec.


Sprawcy uszkodzenia mienia grozi do 5 lat więzienia.

17 lutego br. przed północą mieszkańca ulicy Lipowej zainteresował hałas dobiegający z ulicy. Po wyjrzeniu przez okno zauważył, że jakiś mężczyzna uderza kostką brukową w szybę wystawową pobliskiego sklepu sportowego. Świadek natychmiast o wszystkim powiadomił Policję. Sprawca w międzyczasie zbił szybę witrynową i skierował się w kierunku centrum miasta.

Po drodze mężczyzna został zatrzymany przez policyjny patrol. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Mężczyzna był kompletnie pijany. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

34-latek trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia szyby wartej 1500 złotych. Podejrzany nie był w stanie wytłumaczyć, co go skłoniło do takiego zachowania. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Zatrzymanie sprawcy było możliwe, dzięki natychmiastowej i prawidłowej reakcji świadka przestępstwa, którego postawa zasługuje na pochwałę.

(Visited 84 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz