„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” działania profilaktyczne w Wielichowie

Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” to hasło kampanii o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, Kampania organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Z przesłaniem tego programu policjantki z grodziskiego Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej wybrały się do uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wielichowie. Prelekcje z ogromną ciekawością wysłuchali ludzie młodego pokolenia, pokolenia któremu nie są obce żadne używki. Dlatego tym bardziej muszą oni wiedzieć jak się tym zagrożeniom przeciwstawić.


15 mają 2019r. w godzinach 8.40-11.15 w Szkole Podstawowej w Wielichowie policjantki Zespołu Profilaktyki Społecznej i Wykroczeń KPP w Grodzisku wielkopolskim przeprowadziły prelekcje w klasach 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum. Udział w tych zajęciach profilaktycznych wzięło ponad 160 uczniów.

Prowadzona kampania  ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków jak i nowych rodzajów o działaniu narkotycznym, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych związanych z szeroko pojętym uzależnieniem. Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest prezentowany spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego.

Policjantki w czasie prelekcji przypomniały uczniom o prawach nieletnich jak  i obowiązkach oraz odpowiedzialności karnej. W kolejnym etapie przedstawiły kluczowy temat związany z narkotykami i dopalaczami. Przedstawiły możliwe działania i skutki zażywania substancji psychoaktywnych oraz odpowiedzialność grożącą za wytwarzanie oraz rozprowadzanie narkotyków i dopalaczy.

Policjantki podkreślały fakt, że nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej i przestrzegały, że nawet jedna próba zażycia może skończyć się tragedią. W ramach kampanii uczniowie obejrzeli spot przygotowany przez MSWIA.

grodzisk-wielkopolski.policja.gov.pl

(Visited 21 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz