SZEŚCIU POSZKODOWANYCH W TRZECH WYPADKACH

Sześć osób zostało poszkodowanych w trzech wypadkach, do których doszło 17 lutego 2021 r. na terenie powiatu konińskiego. 

Zgłoszenie o pierwszym wypadku wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie przed godz. 9.00.


W miejscowości Lisiec Mały na ul. Konińskiej, gmina Stare Miasto kierująca samochodem osobowym z niewyjaśnionych dotąd przyczyn uderzyła w betonowe ogrodzenie przydrożnej kapliczki.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano leżący na boku samochód osobowy marki Citroen. Wewnątrz pojazdu znajdowała się kobieta. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu oraz wykonaniu dostępu do poszkodowanej osoby poprzez wycięcie przedniej szyby.  Ratownicy udzielili kierującej kwalifikowanej pierwszej pomocy, która następnie została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Lisiec Wielki.

Przed godz. 14.00 doszło do drugiego wypadku. Tym razem w Koninie na ulicy Przemysłowej zderzyły się dwa samochody osobowe. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pojazd Alfa Romeo znajdował się na jezdni, a kierujący nie wymagał udzielenie pierwszej pomocy. Natomiast VW znajdował się na poboczu drogi. Samochodem tym podróżowało trzech mężczyzn, w tym dwóch było uwięzionych, a jeden bez funkcji życiowych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji samochodu VW, gdyż istniało prawdopodobieństwo osunięcia się pojazdu do przydrożnego rowu z osobami w środku. Następnie przy pomocy urządzeń hydraulicznych w pierwszej kolejności wykonano dostęp do pasażera bez funkcji życiowych, a następnie do pozostałych poszkodowanych. Wszyscy mężczyźni podróżujący VW zostali przetransportowani do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Cukrowania Gosławice.

Kilka minut później Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie otrzymało zgłoszenie o kolejnym wypadku, do którego doszło w miejscowości Grąblin, gmina Kramsk. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym. Osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Działania strażaków polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej samochodem osobowym, natomiast kierujący samochodem dostawczym nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego kierowca zgłosił, że jego samopoczucie się pogorszyło i wspólnie z kierującą samochodem osobowym został przetransportowany do szpitala. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśnicznej Nr 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Grąblin.

Tekst: st. kpt. Sebastian Andrzejewski

Zdjęcia: JRG Nr 1 i 2 w Koninie

(Visited 485 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz