Sześć osób rannych w bardzo groźnym wypadku ! Po zderzeniu kompletnie roztrzaskane dwa auta osobowe !

W sobotę 13 stycznia o godz. 17.30 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych i trzech osobach poszkodowanych w miejscowości Pęckowo gm. Obrzycko.


Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechał także wóz bojowy OSP Obrzycko oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą.
Cztery osoby poszkodowane znajdowały się w samochodach, natomiast dwie osoby opuściły pojazdy przed przybyciem SP i znajdowały się w pobliżu.
Jeden pojazd znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast drugi znajdował się na drodze.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, wydobyciu osób, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy w transporcie osób poszkodowanych do karetek ZRM oraz sorpcji plamy oleju.
Sześć osób poszkodowanych (w tym dziecko lat 8) zostało przewiezionych do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (13 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. sekc. Rafał RoszykTen pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
Dodaj komentarz