Szczęśliwy finał poszukiwań

22 grudnia br. po godzinie 23.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lesznie został powiadomiony przez zaniepokojoną koleżankę, o tym, że jej znajoma po zakończonym spotkaniu wyjechała samochodem i w drodze do domu zgubiła się.


Policjant nawiązał kontakt telefoniczny z kobietą, która poinformowała go, że straciła orientację i nie wie gdzie się znajduje. Dodatkowo jej samochód ugrzązł w błocie i postanowiła iść sama wzdłuż drogi polnej.

Natychmiast do miejscowości zapamiętanej jako ostatnią przez zaginioną wysłano kilka patroli. Było ciemno a zalegająca gęsta mgła ograniczała widoczność i utrudniała ocenę odległości. Do pomocy zaangażowano przewodnika z psem tropiącym oraz strażaków.

Dyżurny jednostki utrzymywał stały kontakt z zaginioną, która informowała go o charakterystycznych miejscach w okolicy, gdzie się znajduje. Po kilkunastu minutach policjanci odnaleźli samochód kobiety. Z tego miejsca mundurowi przy pomocy strumieni świateł halogenowych kierowanych w różne strony, ustalili położenie zaginionej, która z oddali widziała je i opisywała ich położenie.

Funkcjonariusze rozstawili się w niewielkich odległościach i ruszyli razem. Metr po metrze sprawdzali pola i zarośla. Poszukiwania zakończyły się szczęśliwie, 73-latka została odnaleziona na drodze gruntowej pomiędzy polami. Udzielono jej pomocy i jeszcze tej samej nocy wróciła do domu.

KMP Leszno/PG

(Visited 183 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz