Szczepienia przeciw grypie w powiecie poznańskim

Rozpoczął się kolejny sezon profilaktycznego programu bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla mieszkańców powiatu poznańskiego, którzy ukończyli 65 rok życia. W tym roku na ten cel przeznaczono 120 tys. zł, co pozwoli zaszczepić ponad 2100 osób. W poprzednich pięciu edycjach z akcji skorzystało prawie 13 tysięcy osób, a łączny koszt to ponad 600 tys. zł. Szczepienia w całości finansowane są ze środków powiatu. Można się już na nie zapisywać. Program rusza 7 października.


Program obejmuje gminy powiatu, skierowany jest do osób zameldowanych na jego terenie i urodzonych nie później niż 31 grudnia 1954 r. Szczepienia poprzedzane są kwalifikującym badaniem lekarskim. Odbywać się one będą od 7 października, w dni robocze w wyznaczonych przychodniach w powiecie poznańskim oraz w soboty w siedzibie firmy EDICTUM przy ul. Mickiewicza 31 w Poznaniu, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym (61 847 04 54).

– Kolejny raz wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych mieszkańców, wśród których świadomość zagrożeń związanych z zachorowaniem na grypę rośnie. Zachęcam więc mieszkańców, aby skorzystali z bezpłatnych szczepień – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. – Dzięki naszej inicjatywie zmniejszymy z pewnością liczbę zachorowań i związanych z nimi powikłań. Jednocześnie też odciążymy finansowo mieszkańców naszych gmin.

Powiat poznański od lat skutecznie realizuje zadania związane z promocją, edukacją i profilaktyką zdrowotną. W ubiegłym roku został jednym z laureatów prestiżowego konkursu Zdrowy Samorząd zorganizowanego przez Portal Samorządowy i magazyn „Rynek Zdrowia”. Jego głównym celem był wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania prozdrowotne.

            Więcej informacji oraz wykaz placówek medycznych przeprowadzających szczepienia znajduje się na stronie internetowej www.powiat.poznan.pl.

(Visited 144 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz