Surowa kara za niestosowanie się do obowiązujących obostrzeń wz. z Covid -19

Właściciele jednego z kępińskich salonów świadczących usługi związane z poprawą kondycji fizycznej będą musiały liczyć się z surową karą w związku z nieprzestrzeganiem i niedostosowaniem się do obowiązujących obostrzeń.


28 grudnia 2020 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kępnie dokonali kontroli w jednym z salonów fitness na terenie naszego miasta. Jak się okazało, salon był otwarty i świadczył swoje usługi dla klientów, którzy znajdowali się w środku. Zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności w podklasie 96.04Z podlega zakazowi prowadzenia na podstawie § 10 pkt.1 ppkt. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 24.12.2020 roku które weszło w życie z dn. 28.12.2020 roku. Okoliczności będą wyjaśniane przez Policję w ramach czynności wyjaśniających w sprawie o wykroczenie oraz w ramach postępowania administracyjnego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

(Visited 701 times, 1 visits today)

One thought on “Surowa kara za niestosowanie się do obowiązujących obostrzeń wz. z Covid -19

  • 7 stycznia, 2021 at 10:36 am
    Permalink

    Sanepid lekką ręką rozdaje kary w wysokości 30 tys zł. Szkoda tylko, że nikt tym przedsiębiorcom nie da alternatywnego rozwiązania i rady, jak przeżyć w momencie całkowitego zamknięcia branży.

    Reply

Dodaj komentarz