Sukces Oficera Dyżurnego Nowotomyskiej Policji

Sukces Oficera Dyżurnego Nowotomyskiej Policji !

23 października br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyły się wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji.


Komendę Policji w Nowym Tomyślu reprezentował podkom. Tomasz Urbaniak, który podczas eliminacji wykazał się ogromną wiedzą i tym samym zajął zaszczytne II miejsce. Serdecznie Gratulujemy !

W szranki stanęło kilkudziesięciu dyżurnych z komend miejskich i powiatowych Policji z województwa wielkopolskiego.
Pierwszym etapem konkursu był test wiedzy, po którym wyłonionych zostało 5 zawodników z największą liczbą punktów. To oni zmierzyli się w konkurencji praktycznej. Dyżurnym zostało przygotowane w pełni wyposażone stanowisko dowodzenia, a symulacja rozpoczęła się od telefonicznego zgłoszenia. Stróże prawa, bazując na własnej wiedzy i doświadczeniu, musieli w odpowiedni sposób zareagować na zgłoszenie. Funkcjonariusze zaprezentowali wysoki poziom, wykazując się profesjonalizmem, dużą znajomością policyjnych procedur, przepisów prawnych oraz umiejętnością zbierania i wartościowania informacji o zdarzeniu.
Najlepszym z najlepszych okazał się podkomisarz Jonasz Stramczewski z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni. To on w dniach 21-23 listopada br. w Kielcach będzie reprezentował nasze województwo na Ogólnopolskim Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. Kolejne miejsca zajęli: podkom. Tomasz Urbaniak z KPP Nowy Tomyśl, podkom. Przemysław Bednarz z KMP Konin, st. asp. Andrzej Walczak z KPP Ostrzeszów i asp. sztab. Andrzej Marczak z KPP Turek.
Puchary i nagrody dla najlepszej piątki wręczali I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster oraz podinsp. Andrzej Szary Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego. Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy!

Źródło: tekst/zdjęcia KWP Poznań

(Visited 776 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz