Strażacy z JRG Szamotuły uratowali życie kobiety

W sobotę, 15 czerwca 2024 roku o godz. 19.15 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o nagłym zatrzymaniu krążenia u kobiety na ogródkach działkowych w Szamotułach na ul. Targowej.


Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali kobietę leżąca na podłodze, na miejscu była prowadzona resuscytacja krążeniowo-oddechowa przez męża.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (udrożnienie dróg oddechowych, prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej) osobie poszkodowanej do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz pomocy w transporcie poszkodowanej do karetki ZRM.
Dzięki szybkiemu wdrożeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem defibrylatora AED przez strażaków udało się uratować życie kobiety, która została przewieziona do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Opracował: st. ogn. Łukasz Kawka, KP PSP Szamotuły
Zdjęcia: Archiwum PSP

(Visited 676 times, 1 visits today)

Leave a Reply