Straż Graniczna zatrzymała w Poznaniu niebezpiecznego przestępcę

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu – Ławicy zatrzymali groźnego przestępcę poszukiwanego przez szwedzki wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania.


Wczoraj po południu w Poznaniu funkcjonariusze Straży Granicznej z PSG w Poznaniu – Ławicy zatrzymali mieszkańca województwa wielkopolskiego. Z dokonanych ustaleń wynikało, że mężczyzna to groźny przestępca w dodatku  poszukiwany przez szwedzki wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania. Jak się okazało mężczyzna poszukiwany był od początku 2016 r. z uwagi na dokonane przez niego przestępstwa na terytorium Szwecji m.in. przestępstwa rozboju, kierowania gróźb karalnych, przestępstwa narkotykowe, paserstwo oraz przemoc z użyciem broni.

W związku z popełnieniem przestępstw mężczyzna został zatrzymany i oczekuje na przekazanie do Szwecji gdzie najbliższe miesiące spędzi za kratami.

Również w dniu wczorajszym na poznańskim lotnisku funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali trzech innych obywateli naszego kraju, którzy poszukiwani byli przez polski wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary.

Od początku 2018 roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 437 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.


(Visited 690 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz