Stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

Policjanci z grodziskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki VW Caddy, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h w terenie zabudowanym. Mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego został zatrzymany w momencie wyprzedzania „nauki jazdy” osiągając niebezpieczną prędkość 125 km/h. 28-latek został ukarany 500 złotowym mandatem karnym kredytowanym, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Dodatkowo kierowca stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.


23 lutego około godz. 8:30 w miejscowości Śniaty (gmina Wielichowo) policjanci z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym marki VW Caddy. Powodem tej kontroli było rażące przekroczenie prędkości osiągając 125 km/h w terenie zabudowanym. Zgodnie z przepisami w obszarach zabudowanych obowiązuje prędkość do 50 km/h. Kierowca volkswagena złamał tym samym przepisy o 75 km/h. Funkcjonariusze wykorzystując jedne z najnowocześniejszych laserowych urządzeń pomiarowych typu TruCAM 2 zmierzyli i nagrali moment wyprzedzania „nauki jazdy” rejestrując prędkość na poziomie 125 km/h.

28-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych notując jednocześnie 10 punktów karnych. Policjanci w takiej sytuacji zostali zmuszeni do obligatoryjnego zatrzymania kierowcy prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Przekroczenie prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków śmiertelnych w naszym kraju. W sytuacji nadmiernej prędkości w obszarze zabudowanym, gdzie siłą rzeczy odbywa się zwiększony ruch pieszych szanse na przeżycie w tego typu wypadkach spadają niemal do zera. Warto o tym pamiętać i mieć to w świadomości…

/grodzisk-wielkopolski.policja.gov.pl/

(Visited 51 times, 1 visits today)

Leave a Reply