Stary Browar partnerem plebiscytu lubimyczytac.pl i Weekendu z książką

Wybierzmy razem najlepszą książkę 2019 roku

Michelle Obama czy Edward Snowden? Houellebecq czy Malcolm XD? Andrzej Sapkowski czy… Olga Tokarczuk? Już po raz piąty użytkownicy serwisu lubimczytac.pl wybierają najciekawsze książki ubiegłego roku. To największy w Polsce plebiscyt literacki, w którym decyzja należy do czytelników. W ciągu 48 godzin oddali oni ponad 100 tys. głosów! W tym roku tytuły nominowane są w 12 kategoriach, a dodatkowo internauci wybierają Literackie Wydarzenie Roku 2019 specjalną nagrodę Allegro, które jest współorganizatorem plebiscytu. Laureatów poznamy w czasie finałowej gali w Starym Browarze.


Wśród nominowanych w plebiscycie autorów znajdują się najpopularniejsi w Polsce pisarze, których wydane w 2019 roku książki były wysoko oceniane przez czytelników. I tak wśród rodzimych twórców nie mogło zabraknąć Katarzyny Grocholi, Remigiusza Mroza  czy Jakuba Małeckiego. Natomiast wśród zagranicznych: J.K. Rowling, Michela Houellebecqa, Jo Nesbø czy Stephena Kinga. Wymienieni już Michelle Obama i Edward Snowden rywalizują w kategorii Autobiografie, biografie, wspomnienia, Michel Houellebecq i Malcolm XD walczą o wygraną w kategorii Literatura piękna, a sukcesy Olgi Tokarczuk i Andrzeja Sapkowskiego nominowano w kategorii Literackie Wydarzenie Roku. Łącznie nominowanych jest aż 230 tytułów w 12 kategoriach, w tym 96 pisarzy polskich. Głosowanie trwa do końca lutego na stronie: https://lubimyczytac.pl/plebiscyt a na głosujących czekają kody Allegro Smart! na darmową dostawę kurierem lub do sieci 20 tys. punktów odbioru i automatów paczkowych w całym kraju.

„Dzięki zaangażowaniu użytkowników lubimyczytać.pl, którzy wystawili książkom już przeszło 21 milionów ocen, możemy śledzić literackie trendy i wyróżnić najchętniej czytane książki. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa. Wspólnie z naszymi partnerami nadajemy plebiscytowi nowy wymiar. Głos pozostaje w rękach internautów, a w ich imieniu wręczymy statuetki zwycięzcom na niezwykłej, literackiej gali finałowej w Starym Browarze. Dodatkowo przygotowaliśmy dla wszystkich głosujących liczne niespodzianki, które łączą świat pisarzy, wydawców i czytelników” – mówi Izabela Sadowska, prezes lubimyczytać.pl. 

W tym roku po raz pierwszy plebiscyt organizowany jest we współpracy z Allegro – jedną z największych internetowych księgarni w Polsce. Tylko w ubiegłym roku Polacy kupili tam prawie 11 milionów książek! 

„Książki były jedną z pierwszych kategorii produktów, jakie 20 lat temu pojawiły się na naszej platformie. Dzisiaj sprzedaż na Allegro prowadzi 140 tys. małych i średnich firm, które wystawiają średnio 13 mln ofert w ramach tej kategorii. Od lat pokonujemy bariery związane z dostępem do książek – dzięki szerokiej ofercie, atrakcyjnym cenom, szybkim i wygodnym zakupom docieramy do każdego czytelnika, również tam gdzie dostęp do biblioteki czy księgarni jest ograniczony. W efekcie, tylko w ubiegłym roku co piąty nasz klient kupił przynajmniej jedną książkę. Dlatego cieszymy się, że możemy współorganizować największy plebiscyt czytelniczy w Polsce i razem wybrać najlepsze książki 2019 roku”- mówi Francois Nuyts, prezes Allegro. 

W plebiscycie Książka Roku 2019 lubimyczytać.pl i Allegro każdy internauta ma do dyspozycji 13 głosów, po jednym w każdej kategorii: literatura piękna; powieść historyczna; kryminał, sensacja, thriller; literatura obyczajowa, romans; literatura faktu, publicystyka; autobiografia, biografia, wspomnienia; fantasy; science fiction; horror; literatura młodzieżowa; fantastyka młodzieżowa; literatura dziecięca. Dodatkowo w tym roku, internauci wybiorą również Literackie Wydarzenie Roku 2019. Głosowanie potrwa do 29 lutego na stronie https://lubimyczytac.pl/plebiscyt Partnerem strategicznym plebiscytu jest Stary Browar, honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak a patronat medialny radio RMF Classic. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone podczas oficjalnej gali 6 marca w Starym Browarze w Poznaniu  – współczesnym centrum handlowym, które jest równocześnie autentycznym centrum kultury i edukacji. Wydarzenie jest jednym z elementów „Weekendu z książką” – w Starym Browarze 7 marca odbędą się spotkania autorskie, a 8 marca wielka wymiana książek.

 “To będzie święto dla każdego entuzjasty literatury – spotkania z literackimi idolami, dyskusje o książkowych hitach ostatniego roku i możliwość uzupełnienia domowej biblioteczki w czasie akcji „Z półki na półkę”. Jesteśmy dumni, że możemy współtworzyć tak ważne wydarzenie, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa” – mówi Joanna Tupalska, dyrektor marketingu Starego Browaru.

Serwis lubimyczytać.pl powstał w 2011 roku i stał się niekwestionowanym liderem na rynku polskich serwisów o książkach. Miesięcznie portal odwiedza ​przeszło 3,2 mln unikalnych użytkowników, którzy napisali 2 mln opinii. Serwis otrzymał wiele nagród: m.in. Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii „Kultura w sieci”, nagrodę „Firma Polskiego Internetu” czy Gazelę Biznesu. Pod patronatem lubimyczytać.pl ukazało się około 2,3 tys. książek z 80 wydawnictw. 

Allegro to lider technologii o europejskich korzeniach i jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce. Obecnie jest to najpopularniejsze miejsce zakupów online w Polsce i szósty eTail w Europie. Od 1999 r. sprawiamy, że zakupy stają się coraz przyjemniejsze. Oszczędzamy czas oraz zapewniamy komfort i wygodę klientom. Umożliwiamy wszystkim w Polsce – niezależnie od miejsca zamieszkania – dostęp do największego wyboru produktów w najlepszych cenach. Na platformie Allegro można znaleźć dziś prawie 130 milionów ofert od ponad 140 tysięcy profesjonalnych sprzedawców – nie tylko największych światowych marek, ale przede wszystkim polskich małych i średnich przedsiębiorstw. W serwisie zarejestrowanych jest 21 milionów kont klientów.

starybrowar

(Visited 180 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz