Sprawcy pobicia dwóch mężczyzn usłyszeli zarzuty! Nastolatkom grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze ustalili sprawców pobicia dwóch mężczyzn. Poszkodowani zostali zaatakowani przez grupę młodych ludzi, którzy zaczęli ich bić i kopać po całym ciele.


Sprawcy zostali zidentyfikowani, trzech mężczyzn w wieku od 18 do 19 lat usłyszało już zarzuty. Teraz grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

1 września br. około godziny drugiej w nocy Dyżurny złotowskiej jednostki otrzymał anonimową informację o awanturze grupy osób na ul. Stockelsdorf w Okonku. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci z miejscowego komisariatu. Jak ustalili funkcjonariusze dwóch mężczyzn zostało zaczepionych i zaatakowanych przez grupę młodych osób, gdy przechodzili w okolicach parku miejskiego. Sprawcy bili i kopali dwóch mieszkańców Okonka po całym ciele. W wyniku uderzeń pokrzywdzeni doznali ogólnych potłuczeń ciała natomiast jeden dodatkowo złamania nosa.

Policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawców. Po weryfikacji wielu informacji zebraniu i zabezpieczeniu materiału dowodowego policjanci wytypowali podejrzanych.

4 września trójka mężczyzn w wieku od 18 do 19 lat została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu. Młodzi mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni wizytą funkcjonariuszy. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Okonek i województwa pomorskiego.

Mężczyznom grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Maciej Forecki/PG

/wielkopolska.policja.gov.pl/

Zobacz również …

(Visited 761 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz