Sprawcy kradzieży z włamaniem zatrzymani ! Ukradli taczkę, komplety kół i opon, dwie szpule przewodów. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Krajence zatrzymali trzech sprawców kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego w Głubczynie. Policjanci w całości odzyskali skradzione mienie. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 13 stycznia br. w Głubczynie. Sprawcy przy użyciu deski wyłamali górne poszycie dachu blaszanego garażu, następnie ich łupem padły komplety kół i opon, aluminiowa taczka, dwie szpule 50- metrowych przewodów elektrycznych, narzędzia ogrodowe i budowlane. Straty jakie spowodowali przekroczyły pięć tysięcy złotych.

Po uzyskaniu informacji o zdarzeniu działania krajeńskich kryminalnych skupione były na ustaleniu i zatrzymaniu sprawców przestępstwa. Intensywna praca kryminalnych oraz informacja przekazana przez dzielnicowego bardzo szybko przyniosła rezultaty. Policjanci ustalili tożsamość trzech sprawców, którymi okazali się być mieszkańcy Annopola i Pieczynka w wieku od 20 do 34 lat.

14 stycznia br. policjanci zatrzymali włamywaczy, mężczyźni natychmiast trafili do policyjnego aresztu. W toku dalszych czynności podczas przeszukania miejsc ich zamieszkania policjanci ujawnili i zabezpieczyli całość skradzionego mienia.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcom zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem. Nie kwestionowali swojej winy. Grozi im za to do 10 lat pozbawienia wolności.

(Visited 131 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz