Spotkanie wigilijne młodzieży z OHP

Już po raz dwudziesty czwarty w Ośrodku Szkoleniowym „Kasyno” w Pleszewie 20 grudnia odbyła się uroczysta Wigilia dla młodzieży z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP. Na wieczerzę oprócz kadry zostali zaproszeni m.in. przedstawiciele lokalnych samorządów, organizacji wojskowych i pozarządowych, Związku Harcerstwa Polskiego, Pleszewskiego Bractwa Kurkowego i lokalnych przedsiębiorców.


Uroczysta kolacja rozpoczęła się programem artystycznym, który specjalnie na tę okazję przygotowali uczniowie z Centrum wraz z dziećmi z przedszkola z ZSP nr 3 Pleszew im. Powstańców Wielkopolskich i uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Muzycznej. Nie zabrakło więc najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Niespodziankę swoim występem sprawił też jeden z zaproszonych gości, który akompaniował śpiewającej młodzieży grając na harmonijce.

Z kolei dyrektor CKiW Krystian Piasecki z rąk przedstawiciela Związku Harcerstwa Polskiego w Pleszewie otrzymał światełko Betlejemskie z życzeniami, aby płomień z Groty Narodzenia Pańskiego niósł wszystkim radość, spokój, nadzieję i braterstwo.

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze i najbardziej rodzinne święta. Dlatego życzę nam wszystkim, aby ten czas był wypełniony radością i spokojem. Abyśmy odpoczęli od trosk dnia codziennego i pełni nowych sił i wiary w lepsze jutro wrócili po świętach do swoich obowiązków. A Wam, droga młodzieży oprócz ciepłej i rodzinnej atmosfery we własnych domach życzę również wytrwałości w dążeniu do celu i tego, aby Nowy Rok dla nas wszystkich był pomyślny i obfitował w same sukcesy. – mówił podczas swojego wystąpienia Krystian Piasecki, dyrektor CKiW.

Po odczytaniu fragmentów z Pisma Świętego uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi złożyli sobie życzenia przełamując się opłatkiem. A na wigilijnych stołach w „Kasynie” nie zabrakło świątecznych potraw. Był więc i tradycyjny barszcz z uszkami, karp smażony, kapusta z grzybami i z grochem. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Tu prym wiódł sernik i makowiec- słodycze niezmiennie kojarzące się ze Świętami Bożego Narodzenia.

tekst: Magdalena Wojciechowska,
zdjęcia: Piotr Fehler, Marta Trzaska. 
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

(Visited 148 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz